Ryggen av två kvinnor som sitter vända mot en nedgående sol vid vatten.

Starta en insamling

Starta en insamling till stöd för människor som kämpar med oro, ångest, ensamhet och psykisk ohälsa. Bjud in dina vänner eller utmana dina kollegor att bidra. Med ert stöd kan vi finnas där för fler.

Starta en insamling

Engagemang som inspirerar

Skapa din insamling och se den växa i realtid. Du kan enkelt dela din insamling med andra och uppmuntra vänner, familj och kollegor att bidra. Ert gemensamma engagemang innebär att fler människor som är i kris kan få stöd genom trygga och medmänskliga samtal. Tillsammans ger vi människor kraft att leva.

Kontakta oss gärna på [email protected] om du har frågor eller behöver hjälp.
Lycka till med din insamling!

Aktiva insamlingar

VART ÄR MIN FRICKIN TÅRTA

av Arefeh Behbakht

1 400 kr
insamlat
9 dagar
kvar

60 kilometer walk

av Theo Milos

1 300 kr
insamlat
47 dagar
kvar

Till minne av pappa Bosse 1946-2026

av Anna Wikander

1 800 kr
insamlat
75 dagar
kvar

Starta en insamling

Vi känner en stor sorg och saknad, men också en frustration. En frustration över att det är så svårt att få rätt hjälp. Vi vill därför göra allt vi kan för att andra familjer inte ska gå igenom det vi nu har framför oss.

– Emelie, startade egen insamling till minne av Victor

Frågor och svar om att starta en insamling

Samarbeten för etisk och säker gåvoinsamling